Obóz żeglarski na Mazurach

Popłyń z nami w rejs!

Najpiękniejsze miejsca, najpiękniejsze chwile!!

Obóz rekreacyjno-szkoleniowy

Żeglarstwo to przygoda i pasja, forma wypoczynku zupełnie inna niż wszystkie, taka, której nie da się nie pokochać, nie da się nie kontynuować. Na naszych obozach poznacie wielu wspaniałych ludzi, nawiążecie wiele przyjaźni, zobaczycie wiele tajemniczych miejsc i przeżyjecie przygodę życia. Wśród organizowanych przez nas rejsów znajdują się zarówno te o charakterze rekreacyjnym, które będą dla młodego człowieka idealną okazją do przebywania na łonie natury i aktywnego wypoczynku, jak i te o charakterze szkoleniowym, podczas których nastolatek pozna podstawy żeglarstwa oraz zdobędzie uprawnienia żeglarza jachtowego.Kiedy będzie obóz żeglarski?

19 sierpnia do 27 sierpnia (9 dni)


Koniec sierpnia to chyba najlepsza pora na spokojne i bezpieczne spędzanie czasu na Mazurach. Bardzo istotny jest w tym czasie brak tłumów na wodzie i lądzie co bardzo ułatwia szkolenie i odpoczynek.

Gdzie będzimemy pływać?

Wielkie Jeziora Mazurskie


Szlak Wielkich Jezior Mazurskich liczy około 2600 jezior i 111 km długości. Żeby jak najwięcej zobaczyć i poznać codziennie cumujemy w innym porcie. Rozpoczęcie i zakończenie rejsu - Bocianie Gniazdo w Rynie. Przewidywana trasa rejsu i odwiedzane porty Stare Sady, Mikołajki, Wierzba, Piaski, Ruciane-Nida, (trasa rejsu może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe)Na jakich jachtach pływamy?

Antila 24, Antila 26, Antila 27, Solina 27


Podstawą programu jest oczywiście żeglowanie. Podczas obozu pływamy na nowych ekskluzywnych kabinowych jachtach żaglowych wyposażonych w pełną zastawę stołową, kuchenkę gazową, zlew, zbiornik wody pitnej, silnik, komplet środków ratunkowych i asekuracyjnych, pompa wody, oświetlenie i instalacja elektryczna 12V. Są to jachty typu: Sasanka 660 Supernova,Laguna 25, Antila 24, Antila 26, Antila 27, Solina 27.Jak zapisać się na obóz?

Zadzwoń lub przyjdź do Klubu
Informacje szczegółowe i zapisy na obóz przyjmują:
Czarek (Lublin) - tel. 607833325
Artur (Biala Podlaska) - tel. 500240350
Grzegorz (Sokołów Podlaski) - tel. 692554303


Szkolenie teoretyczne na patent żeglarza jachtowego

Kurs teoretyczny e-learningowy


Od wyznaczonej daty będzie dostępny e-learningowy kurs teoretyczny przygotowujący do egzaminu pisemnego z zakresu żeglarstwa jachtowego do patentu żeglarza jachtowego. Warunkiem dopuszczenia do szkolenie prakatycznego na wodzie jest w pełni pozytywnie zakończony e-learningowy kurs teoretyczny. W przypadku gdy uczestnik nie ukończy teoretycznego e-learningowego kursu żeglarskiego przed rozpoczęciem obozu żeglarskiego, przechodzi wówczas na obóz rekreacyjny.

Opłaty za obóz i za szkolenia praktyczne oraz kurs e-learningowy i egzaminy

Żeglarz jachtowy, Sternik motorowodny, Holowanie narciarza


Planowane koszy obozu w tym roku to 2580 zł za obóz z dojazdem i wyżywieniem
Opłaty za szkolenia i dodatkowe szkolenia z egzaminami na stopnie żeglarskie i motorowodne:
Opłata za szkolenie z egzaminem na patent żeglarza jachtowego - 290 zł (pow. 14 r.ż. z legitymacją szkolną lub studencką)
Opłata za szkolenie z egzaminem na patent sternika motorowodnego - 575 zł (pow. 14 r.ż. z z legitymacją szkolną lub studencką)
Opłata za szkolenie z egzaminem na licencję holowania narciarza - 775 zł (pow. 18 r.ż. z z legitymacją szkolną lub studencką)

Cena zawiera:
transport Biała Podlaska – Ryn (port Bocianie Gniazdo)- Biała Podlaska opłaty za czarter jachtów, opłaty portowe, opłaty za gaz i paliwo do jachtów, opiekę sterników jachtowych, opiekę pedagogiczną, wyżywienie ( posiłki w systemie wachtowym, przygotowane przez wachtę w miejscach postoju, śniadanie, obiad i kolacja lub obiadokolacja przygotowywana na jachcie)
Ubezpieczenie NNW w czasie dojazdu, ubezpieczenie NNW załogi i sternika w czasie rejsu, ubezpieczenie Casco jachtu - częściowy wkład własny ( za rzeczy zgubione i zniszczone będące na wyposażeniu jachtu odpowiadają finansowo członkowie jachtu)


Cena nie zawiera:
opłat za WC 2 zł – 5 zł, umywalki i prysznice 5-20zł, opłat za wejście na pływalnię 10-30 zł, wejście do Tropikany w Hotelu Gołębiewskim 70 zł, opłat egzaminacyjnych i za patent wg cennika PZŻ, PZMWiNW, opłat za szkolenie na patenty żeglarskie i motorowodne, szkoleń dodatkowych.